Zaczynamy grać on-line

Zaczynamy grać on-line

Jeśli jesteś zupełnie „zielony”, a chciałbyś spróbować swych sił w pokerze online, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Nie będę Cię tu uczyć grać w pokera, ale „krok po kroku” pokażę Ci wszysto co musisz zrobić, aby zacząć grać w sieci.

Konto bankowe

Zakładam, że jesteś pełnoletni. Jeśli nie, to niestety musisz poczekać. Jeśli nie masz jeszcze własnego konta osobistego w banku, to jest właśnie okazja byś je założył. W jakim banku? W zasadzie obojętnie. Sam korzystam z mbanku i jestem zadowolony, ale każdy inny „normalny” bank wystarczy. Konto osobiste jest potrzebne abyś mógł wysyłać i przyjmować przelewy z pieniędzmi do/z pokerroomu.

Portfel elektroniczny

Do rozliczania się z pokerroomem w zasadzie wystarczy posiadanie konta w banku, ale jest to uciążliwe i bardzo długo trwa. Warto więc założyć sobie „portfel elektroniczny” czyli konto w jednej z firm zajmujących się elektronicznym przekazywaniem pieniędzy. Kolejny więc krok to założenie konta np w Moneybookers.

Moneybookers

Wejdź na stronę http://www.moneybookers.com, wybierz język polski, przeczytaj wszystko co znajdziesz po kliknięciu w przycisk „sposób działania” i już wszystko wiesz! Możesz założyć konto ( kliknij „zarejestruj się teraz” ).

Ważną sprawą jest wybór waluty, w której twoje środki będą rozliczane. Jest to ważne, poniważ nie można później waluty zmienić, a każde przeliczenie np dolar-złoty, dolar-euro czy euro-złoty kosztuje. Warto więc wybrać walutę taką samą, jaką posługuje się nasz ulubiony pokerroom. W sieci rośnie ilość pokerroomów prowadzonych w euro, maleje w dolarach, więc sugeruję wybór euro ( to tylko sugestia! ).

Wpłacając pieniądze do Moneybookers zostaniesz spytany, czy pieniądze będą służyły do hazardu. Odpowiedz, że tak, bo inaczej będziesz miał problemy przy próbie wpłacenia pieniędzy do pokerromu.

Po założeniu konta zaznajom się z dostępnym limitem przelewu pieniędzy. Dla początkującego posiadacza konta nie jest on duży i po przekroczeniu go mogą Ci zablokować konto! Warto od razu zweryfikować konto, co powoduje ustalenie limitu transakcji na odpowiednio dużym poziomie.

Opłaty za korzystanie z Moneybookers są niewielkie. Wysyłanie pieniędzy do innego użytkownika kosztuje 1% od przelewu, ale maksymalnie 1,70 zł ( lub 80 centów lub 50 eurocentów), przyjmowanie przelewów jest darmowe.Wpłata na swoje konto zwykłym przelewem jest za darmo, przelew natychmiastowy to 0,9% opłaty, zasilenie konta kartą kredytową lub niektórymi kartami płatniczymi to koszt 1.9 %.

Aby realizować przelewy za pomocą karty kredytowej należy ją zweryfikować zgodnie z procedurą dyktowaną przez Moneybookers, co trwa kilka dni. Koszt wypłacenia pieniędzy z konta MB to 1,80 euro za przelew na konto bankowe i na kartę kredytową oraz 3,50 euro za wysłanie czeku.

To chyba najważniejsze informacje dotyczące korzystania z konta w Moneybookers. Osobiście mam konto MB od kilku lat, zrealizowałem kilkaset transakcji i nigdy nie miałem żadnych problemów. Wszystkie kłopoty użytkowników kont w MB o których słyszłem wynikały z niezweryfikowania konta lub/i przekroczenia limitu transakcji.

W pokerromie

Ostatnim etapem do przebycia na drodze do gry online jest założenie konta w pokerroomie. Wybór pokerroomu należy do Ciebie. Proponuję któryś z wymienionych w naszym rankingu choćby dlatego, że są to roomy duże (duży wybór stolików i turniejów) i sprawdzone. Oferują zwykle też ciekawe bonusy. Zachęcam do dokładnego przejrzenia oferty pokerroomów, zresztą nie musisz ograniczać się do jednego. Można wybrać sobie kilka i w każdym założyć konto. Jak?

Klikając na stronie pokerroomu przycisk „download” czy „pobierz” ściągamy tzw „klienta” pokera, czyli program który instalujemy u siebie w komputerze, postepującz zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Podajemy wszystkie konieczne dane potrzebne do otwarcia konta. Klikając w „cashier” wchodzimy na swoje konto z którego możemy ściągnąć pieniądze z Moneybookers.

Przelewy pokerroom-Moneybookers i odwrotnie są zwykle darmowe. Przy wypłacaniu pieniędzy z pokerroomu należy pamiętać o tym, że wypłata jest możliwa takim samym „kanałem” jak wpłata.

Innymi słowy jeśli założyłeś sobie konto w pokerroomie nie deponując pieniędzy, wygrałeś np. we freerolu i chcesz pieniądze wypłacić to musisz najpierw jakąś sumę wpłacić aby „udrożnić kanał” przesyłowy! To wszystko.