Trzy sekrety strategii przy stole fianałowym

Trzy sekrety strategii przy stole fianałowym

Książki poświęcone pokerowi, zawierają wiele strategii, mających doprowadzić gracza do finałowego stołu w turnieju. Niewiele jednak się piszę na temat finałowego etapu gry. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wygrać finałową rundę.

#Korzystaj z nadarzających się sposobności.Może wydawać się to dość oczywiste, ale nie należy o tym zapominać.W gruncie rzeczy, ten element strategii odnosi się nie tylko do pokera, ale też do piłki nożnej czy koszykówki.

Czasami w piłce nożnej, gracze jednej z drużyn przechodzą do zapobiegawczej ofensywy – starają się uniemożliwić długie podania. Zamiast starać się strzelać z całej siły, aby przebić się przez taką obronę, lepiej oprzeć się na krótszych podaniach i powoli zbliżać się do bramki.
W NBA, Kobe Bryant potrafi zdobywać punkty, nawet, gdy jest bardzo pilnowany przez przeciwników. Nie odchodzą od niego na krok, ale kiedy tylko spuszczają z niego oko, on wykorzystuje sytuacje, skacze i rzuca do kosza.

Wyobraź sobie przez moment, że jesteś gwiazdą Lakersów, a obrona pozostaje uważna i nie pozwala na zbliżenie się do kosza. Ale za to, daje Ci szansę na rzut z dystansu! Będziesz się przedzierać przez obronę czy wykonasz rzut?

Mam nadzieję, że wybrałeś/łaś łatwy rzut.

Przy finałowym stole, musisz opierać swoje wybory na podstawie tego, jakimi kartami grają Twoi przeciwnicy i jakie możliwości Ci dają. Jeśli grają pasywnie i czekają aż inni odpadną, to znak, że trzeba zagrać agresywnie i zaatakować. A jeśli większość gra zbyt agresywnie i dziko, najlepiej zaczekać aż sami się pozabijają.

Nie wygrasz turnieju, gdy przy stoliku wciąż znajduje się dziewięć osób. Tak więc, w początkowych etapach gry finałowej,Twoim celem jest przygotowanie się do nadchodzącej walki w małym gronie.

#Dostosuj się. Dla nowicjuszy dochodzących do finału, najtrudniejsze jest dostosowanie się do gry w małym gronie.

Zwykle podczas turniejów, przez większość czasu gramy z ośmioma przeciwnikami, aż do finałowego stolika. Kiedy liczba przeciwników kurczy się do sześciu, pięciu lub czterech, odpowiednia strategia zmienia się drastycznie. To prawda, że gracz w drodze do finałowego stołu, może osiągnąć sukces, czekając na dobre karty. Jednak w finale, gdy liczba osób przy stoliku zmniejsza się, ciemne i inne obowiązkowe zakłady, szybko nadszarpną jego pokerowy budżet.

Posiadając karty własne takie jak as i siedem w różnych kolorach, w grze z ośmioma przeciwnikami, gracze zwykle rezygnują z gry. Kiedy zmniejsza się liczba osób, z takimi kartami podnosi się zakład. Aby przetrwać, potrzebujesz wygrywać jeden zestaw ciemnych na rundę. Jeśli w grze biorą udział cztery osoby, musisz zgarniać pulę raz na cztery rozdania. Jeąli zrezygnujesz z gry, mając asa i siedem w różnych kolorach, możesz stracić szansę na zwycięstwo.

#Graj graczami i swoimi żetonami. Karty są ważniejsze w początkowych etapach gry, wiodących Cię do finału. Przy ostatnim stoliku, postaraj się określić, komu zdołasz wykraść żetony i kogo usidlisz. Musisz grać graczami.

Niestety, trudno grać innymi, gdy nie masz wielu żetonów. Jeśli masz mały zasób żetonów, będziesz musiał/a czekać na okazję do podwojenia lub przejęcia zakładów. Znacznie łatwiej jest, gdy jesteś w posiadaniu największego zasobu żetonów przy stole. Możesz do woli wybierać, kiedy chcesz zaatakować czy wywrzeć presję na przeciwnikach.

Trzeba działać z głową, wiedząc, że inni gracze będą czuli respekt z racji liczby żetonów i że wiedzą, że każde rozgrywane przez nich rozdanie, może być ich ostatnim.

Tak więc podsumujmy. W początkowych etapach, czekaj na to, co dobrego przyniesie Ci gra. Dostosuj się, gdy zmniejsza się liczba osób przy stoliku. W końcu, zawsze zdawaj sobie sprawę z wysokości swojego stosu z żetonami, abyś wykorzystywał/a odpowiednią taktykę, w stosunku do innych graczy.

Jeśli skoncentrujesz się na tych elementach, często będziesz stawać do walki jeden na jeden, w grze o tytuł zwycięzcy turnieju.