Twoje Pokerowe Błędy

Twoje Pokerowe Błędy

Każdy popełnia błędy. Różnica polega na tym, że dobry gracz będzie się na błędach uczył. Kiepski gracz będzie powtarzał te same błędy. Wygrają Ci , którzy te błędy będą umieli wykorzystać.

Oto kilka powszechnych błędów słabych graczy i sposoby wykorzystywania tych błędów.

Gracz nie blefuje zbyt często – Kiedy Ci gracze betują albo podbijają, wierzę, że mają dobre karty na ręce. Gdy czekają, zazwyczaj betuje i staram się zgarnąć pulę.

Gracz przecenia siłę najwyższej pary – „Przeciętnie” wygrywającym układem w Hold’em są dwie pary. Jednak wielu graczy zdecydowanych jest na podjęcie wielkiego ryzyka mając najwyższą parę. Kiedy mam rękę, która może pokonać gracza zbyt wysoko ceniącego najwyższą parę, często betuje więcej niż jest w puli. W ten sposób stawiam ich w trudnej sytuacji, w której mogą popełnić poważne błędy. Lubię rozgrywać niskie pary z ręki przeciwko takim graczom, gdyż wiem, ze jeśli uda mi się trafić seta, prawdopodobnie wygram ich wszystkie żetony.

Gracz za mało betuje – Jest to niesamowicie ważne, zwłaszcza w No Limit Holdem, aby stawiać wystarczająco duże zakłady, aby ukarać przeciwników dobierających. Jeśli gracz under-bets (stawia nieduży zakład) a ja dobieram, wykorzystuję ich błąd po prostu sprawdzając. Kiedy wiem, że mam lepszy układ podbijam.

Gracz za dużo sprawdza – Rzadko kiedy blefuje przeciw tzw. „calling station”. Czasem jednak robię value bety w ciągu rozdania.

Gracz staje się bardziej tight pod presją – Wielu słabych graczy gra bardzo ostrożnie w środkowych etapach turniejów lub gdy są w zasięgu płatnych miejsc (tzw. bubble). Zawężają liczbę rąk które grają i czekają tylko na te najlepsze. Przeciwko takim graczom gram dużo luźniej. Szukam okazji do kradzieży ich porcji blindów i ante.

Gracz pokazuje siłę swojej ręki przez swoje zachowanie – Zawsze obserwuję takich graczy, nie ważne czy uczestniczę w rozdaniu czy też nie. Granie w pokera w sposób perfekcyjny jest niemal niemożliwe dla większości graczy. Ale rozpoznawanie zachowań tendencyjnych, swoich i przeciwników, pomaga ograniczyć swoje błędy i wykorzystać słabości innych przy stole.