Grać dalej czy przestać?

Grać dalej czy przestać?

Bycie wygrywającym graczem to nie tylko granie dobrych kart. To również podejmowanie trafnych decyzji. I jest jedna szczególnie ważna decyzja, której stawiasz czoło za każdym razem grając przy stoliku typu cash: Powinienem grać dalej, czy już przestać?

Kiedy powinieneś grać dalej?

Spotykam wielu graczy grających krótko, gdy wygrywają i długo, gdy przegrywają. Powinno być zupełnie na odwrót.

Kiedy ty wygrywasz, co najmniej kilku graczy musi przegrywać. I kiedy przeciwnicy przegrywają, znaczy to że nie grają najlepiej. Ty za to grasz bardzo dobrze. Kiedy wygrywasz inni gracze się ciebie boją, masz dobry image przy stole. Kiedy masz dobry image przy stole udają ci się zagrania, które nie działają gdy przegrywasz. Co za tym idzie, możesz więcej blefować. Zazwyczaj przegrywający gracz boi się wchodzić w rozdanie przeciwko wygrywającemu graczowi. Dlatego łatwiej jest kraść pule. Możesz reprezentować więcej rąk niż masz w rzeczywistości, ponieważ przeciwnicy wierzą, że trafiasz na każdym flopie.

Jedyny moment aby przestać grać gdy wygrywasz to wtedy, gdy jesteś zmęczony lub gdy zaczynasz grać kiepsko.

Kiedy dać sobie spokój?

Wielu graczy nie potrafi przestać grać mimo iż przegrywają. Musisz pamiętać, że zawsze możesz grać w pokera. Jeśli nie jutro, to pojutrze albo za tydzień. Ja lubię myśleć o pokerze jako o ciągłej grze trwającej przez całą moją karierę.

Jest kilka powodów dla których tak postępuję. Po pierwsze gdy przegram mnóstwo pieniędzy jednego dnia, nie czuję się tak wspaniale następnego.
To znaczy że jeśli mam zamiar grać następnego dnia, mogę nie grać najlepiej jak potrafię. Może to powodować konieczność zrobienia kilkudniowej przerwy, aby otrząsnąć się i zacząć trzeźwo myśleć. Inny powód to to, że przegranie więcej niż 30 dużych zakładów, oznacza że mogę grać kiepsko. Mogę myśleć że gram bardzo dobrze, ale w rzeczywistości tak nie jest. Nie jesteś w stanie tego obiektywnie ocenić w momencie gdy przegrywasz. Nie jesteśmy przecież robotami, tylko istotami ludzkimi.