5 powodów przez które przegrywasz

5 powodów przez które przegrywasz

Słyszałem kiedyś pewną genialną sentencję: Poker w dużej mierze przypomina seks.Wszyscy myślą, że są w tym świetni, ale niewielu z nich naprawdę wie, co robi.”

Z tego powodu, wielu ludzi woli tłumaczyć długie okresy niepowodzeń pechem. Oczywiście szczęście ma znaczenie w pokerze, ale zwykle, że są też inne, istotniejsze powody. Oto pięć najpowszechniejszych powodów, dla których gracze przegrywają:

5. PECH: Jeśli to Twój najgorszy problem, to o dziwo, masz szczęście! Czemu? Bo poker to gra, gdzie los często decyduje o tym jak dobrze Ci idzie a pech bywa przyczyną przegranych.

Ale im dłużej grasz z głową, mniej prawdopodobne, że pech będzie Ci doskwierał. Jak każdy z graczy, musisz przetrwać chwile gorszej passy. Tylko nie trać głowy i sam nie bądź przyczyną swojego pecha, nie pogarszaj sytuacji. Przegranie kilku partii pod rząd, można nazwać pechem, ale brak wygranej po miesiącach gry, może sugerować, że przyczyna takiego stanu rzeczy leży gdzieś indziej.

Sugestia: rozpisz wyniki na godziny. Zaobserwuj wyniki pomiędzy 500 a 1000 godzinami gry, zanim odwiesisz rękawice. Jeśli dalej tracisz po tylu grach, Twój problem to nie pech.

4. PRZEWIDYWALNOŚĆ: Dotyczy to szczególnie graczy, którzy odnosili wcześniej zwycięstwa, grając z tymi samymi przeciwnikami, a teraz Ci starzy rywale regularnie wygrywają. Jeśli grasz w prostolinijny sposób, najprawdopodobniej Twoi przeciwnicy Cię rozgryźli.

Rozwiązanie: Podnieś swój poziom gry, dodając parę dezorientujących sztuczek do swojego arsenału. Przykładowo, jeśli przeciwnicy są przyzwyczajeni do tego, że nie blefujesz, może czas ich zaskoczyć paroma przemyślnymi zagraniami.

3. GRANIE W ZBYT TRUDNYCH GRACH: Będąc piątym najlepszym graczem na świecie i grając z najlepszą czwórką, możesz tylko wyjść na frajera.

Wybór odpowiedniego poziomu gry jest równie ważny dla Twojej kieszeni jak i umiejętności, jakie posiadasz. Odrzuć pychę, schowaj swoje ego i zadaj sobie to ciężkie pytanie: Czy ci ludzie, z którymi gram są ode mnie lepsi? Jeśli odpowiedź brzmi tak, musisz znaleźć graczy o mniej wygórowanych umiejętnościach.

2. BRAK POKEROWYCH PODSTAW: To popularny powód, dla którego się przegrywa. Na szczęście łatwo się nauczyć podstaw pokera, wystarczy przeczytać parę dobrych książek na ten temat i popracować nad rozbudowaniem swojej wiedzy o tej grze. To naprawdę nie boli!

Jeśli nie masz dobrej podstawy teoretycznej, trudno o podejmowanie trafnych decyzji przy stoliku. Z tego powodu będziesz zawsze o krok do tyłu, w stosunku do swoich przeciwników posiadających tą wiedzę. Naucz się grać dobrze, skupiając się na podstawach, po opanowaniu, których, dodaj swoje własne elementy, tworząc wyjątkową strategię.

I największy powód, dla którego przegrywamy:

1. GRANIE W NERWACH: To najważniejszy czynnik, który zaniża nasze wygrane, bo najważniejsze jest to jak panujesz nad swoimi uczuciami w momentach, kiedy Ci się nie powodzi. Wielu pokerzystów się irytuje, przestają chłodno myśleć i odbija się to na ich wygranych.

Doświadczanie kilku momentów niesamowitego pecha jest nieuniknione. Różnica między ludźmi wygrywającymi większość swoich partii i przegranymi polega na tym jak pech wpływa na ich grę.

Nigdy nie goń za pieniędzmi. Nie trać cierpliwości, grając układami, którymi nie powinieneś. Jeśli nie radzisz sobie ze stresem związanym z ciężkimi przypadkami pecha, wychodź z gry zanim sprawy zaczną wyglądać dla Ciebie bardzo źle.

Pamiętaj, że zawsze jest jutro. A poker będzie trwał.